Reklama

Noc Cudów w Moryniu


W ramach imprezy edukacyjnej „Noc cudów” zorganizowanej podczas tegorocznych wakacji przez Miejski Ośrodek Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Moryniu zrealizowane zostały zajęcia czytelnicze i plastyczne mające na celu uświadomienie dzieciom własnego pochodzenia i poczucia wartości.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była historia rodziny. Tytuł imprezy: „Duchy tych, co mieszkali tu – historia mojej rodziny” nawiązywał do obchodów tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. W akcji uczestniczyło 20 dzieci w wieku od 7 do 13 lat oraz trzech opiekunów. Zajęcia prowadzone przez instruktora plastyki Maję Rumbuć, instruktora muzyki Ewę Kwiecień oraz bibliotekarza Martę Cacek formie pogadanek i zabaw plastycznych ukierunkowane były na wypracowanie wśród dzieci umiejętności pracy w zespole. Dzięki uprzejmości ks. Mariana Augustyna oraz przewodnika Michała Potapińskiego dzieci mogły zwiedzić wieżę kościelną, a widoki z tarasu wieży zapierały dech w piersiach. Inną atrakcję przygotowała Ochotnicza Straż Pożarna w Moryniu, mianowicie przejażdżkę wozem strażackim, co sprawiło dzieciom ogromną frajdę. 

Nie brakowało rozrywek takich jak: wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek, czy wspólne wyjście do lodziarni na deser. Uwieńczeniem imprezy była zabawa w podchody (o godz. 23.00) z latarkami, która wspaniale zintegrowała dzieci, a nocna przygoda dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń.

Obecnie w holu Miejskiego Ośrodka Kultury (parter) w dniach 18 – 30.09 można obejrzeć wystawę wybranych prac plastycznych dzieci z Klubu Małego Artysty (instr. Maja Rumbuć) – ściśle związanych z w/w tytułem akcji. Wystawa zorganizowana w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2015 „Dziedzictwo utracone /ocalone”.

Źródło, fot.: www.moryn.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.