Reklama

Otwarcie wystawy malarstwa Marii Diakowskiej w Gryfińskim Centrum Informacji Turystycznej

fot. Gryfiński Dom Kultury
W sobotę 26 września 2015 w Centrum Informacji Turystycznej odbył się wernisaż wystawy malarstwa Marii Diakowskiej. Ekspozycja potrwa do 15 października 2015, a prace można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Kilkadziesiąt osób zawitało na wernisaż. Wśród gości byli nie tylko gryfińscy przyjaciele i sympatycy autorki, ale także związani z lokalnym światem artystycznym szczecinianie. Spotkanie było bardzo wzruszające. Malarkę zasypywano kwiatami oraz komplementami. Autorka opowiedziała o swojej wystawie, obrazach które powstawały przez ostanie pięć lat, inspiracjach i ogromnej fascynacji światłem i kolorem, która dominuje w jej pracach. Goście wernisażu z uwagą oglądali zaprezentowane obrazy, dyskutowali na ich temat i dopytywali autorkę o szczegóły pracy twórczej czy plany na przyszłość.

Wszystkie obrazy zaprezentowane na wystawie namalowane są w technice olejnej na płótnie. Tematyka obrazów jest bardzo różnorodna, lecz łączy je poszukiwanie środków wyrazu, które mogłyby oddać coś tak nieuchwytnego jak światło i coś tak pełnego muzyki jak gra kolorów. Jest jeszcze coś co sprawia, że każdy obraz emanuje energią - to zatrzymany na płótnie gest malarza. Autorka stara się nie zamazywać go, nie ukrywać lecz pozostawiać czytelnym i niedopowiedzianym.

Maria Diakowska ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego w Częstochowie w roku 1990 - grafika warsztatowa oraz Collegium Balticum w Szczecinie w 2005 - język angielski. Uprawia malarstwo sztalugowe. Pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfinie. Od 2014 roku jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków.

Źródło: Gryfiński Dom Kultury

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.