Reklama

Pierwsza rocznica Wieczornego Biegania w Gryfinie


W środę, 30.09, Wieczorne Bieganie w Gryfinie obchodzi równy rok od rozpoczęcia projektu. Z tej okazji, organizatorzy wydarzenia pragną zaprosić wszystkich chętnych do udziału we wspólnym bieganiu po Gryfinie.

W jubileuszowym bieganiu poza mieszkańcami gminy Gryfino udział wezmą także mieszkańcy Szczecina oraz gmin Widuchowa i Stare Czarnowo. Swój udział zapowiedział także pomysłodawca Wieczornego Biegania w Szczecinie (Wojciech Kępka) w którym co tydzień udział bierze blisko 150 osób. Podczas jubileuszu zostanie także oficjalnie zaprezentowane logo oraz koszulki WBG.

Wieczorne bieganie w Gryfinie to cykliczne spotkania osób lubiących biegać (lub nie, ale chcących zrobić coś dla swojego zdrowia), bardzo często takich, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Spotykamy się systematycznie w każdą środę o godzinie 19:00 w parku miejskim w Gryfinie przy pomniku im. Stanisławy Siarkiewicz.

Na pierwszym spotkaniu 30 września 2014 r. pojawiło się 10 osób ale pomysł przyjął się wśród uczestników i obecnie biega z nami co tydzień blisko 20 osób. Udział we wspólnym biegu nic nie kosztuje, nie trzeba się nigdzie wcześniej zapisywać. Wieczorne bieganie w Gryfinie jest dla zabawy, u nas nie ma rywalizacji. Wspólnie pokonujemy trasę mierzącą około 8-10 km latem prowadząca po naszych okolicznych ścieżkach leśnych lub w kierunku Mescherin, natomiast jesienną i zimową porą w parku miejskim. Tempo biegu z uwagi na dużą różnicę w przygotowaniu i wydolności jest bardzo zróżnicowane, dlatego o osoby wolniejsze osobiście dba organizator, Łukasz Martyniak towarzysząc im na końcu peletonu.

- Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem przygody z bieganiem, brakuje Ci motywacji lub po prostu nie lubisz samotnego biegania nie odkładaj decyzji na później – przyłącz się do nas. Chcesz dowiedzieć się więcej dołącz na naszej grupy na facebooku https://www.facebook.com/groups/609804575815071/ - informuje jeden z organizatorów wydarzenia, Łukasz Martyniak.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.