Reklama

Powiatowy Festiwal Piosenki Biesiadnej dla osób niepełnosprawnych


Po raz pierwszy w Goszkowie z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” w Goszkowie oraz przy wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Gryfinie odbył się "Powiatowy Festiwal Piosenki Biesiadnej dla osób niepełnosprawnych".

Podczas tegorocznego Festiwalu uczestników wspierali: Starosta Powiatu Gryfińskiego Wojciech Konarski, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie Pani Marianna Kołodziejska – Nowicka oraz Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Moryniu s. Małgorzata Kałdowska.

Po przywitaniu wszystkich gości Pani Alina Leończyk, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej uroczyście otworzyła Festiwal podczas którego poszczególne grupy wystąpiły z przygotowanym repertuarem swoich ulubionych pieśni biesiadnych. Poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki, wszyscy wykonawcy oraz goście świetnie się bawili wspólnie śpiewając znane biesiadne przeboje.

Po rozdaniu upominków za udział w festiwalu na uczestników czekało jeszcze jedno zadanie – lepienie pierogów na czas. Do tej konkurencji nie trzeba było nikogo namawiać. Wszyscy z wielką ochotą lepili pierogi z owocami, mięsem i oczywiście ruskie. Jury w składzie: Pani Alina Leończyk, kierownik WTZ w Goszkowie, Pan Tadeusz Wasilewski oraz Elżbieta Klaś – szef kuchni Spółdzielni Socjalnej „Promyk” w Goszkowie miało trudny orzech do zgryzienia aby wyłonić zwycięska drużynę.

Po dłuższych obradach postanowiono wyróżnić wszystkie grupy, gdyż ilość jak i poziom wykonania pierogów był bardzo wyrównany. Po części konkursowej wszyscy udaliśmy się na poczęstunek, który przygotowała Spółdzielnia Socjalna „Promyk” w Goszkowie.

Nasze Stowarzyszenie podjęło się realizacji zadania, bowiem jest to świetna okazja ukazania naszego powiatu jako przyjaznego ludziom niepełnosprawnym, który stwarza szansę do rozwoju aktywności twórczej i krzewienia tradycji przez osoby niepełnosprawne.

Źródło, fot.: www.mieszkowice.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.