Reklama

Ultramaraton kolarski przejedzie przez powiat gryfińskiUltramaraton "Tour De PoMorze" przejedzie przez powiat gryfiński. Zawodnicy mają do pokonania 700 kilometrów wokół województwa zachodniopomorskiego. Jest to obok "Ultramaratonu Kolarskiego Bałtyk - Bieszczady Tour" jedna z najdłuższych i najcięższych imprez tego typu w Polsce.

Kolarze od startu do mety jadą non stop z przerwami na potwierdzenie obecności oraz posilenie się w punktach kontrolno - żywniościowych, które rozmieszczone są na trasie ultramaraonu w odległościach od siebie od 50 do 95 km.
Zawodnicy wystartują w sobotę rano w Świnoujściu, wyruszą w kierunku Kołobrzegu. W naszym regionie pojawią się pomiędzy sobotą a poniedziałkiem, przejadą przez Mieszkowice, Chojnę, Widuchową i Gryfino.

Do współpracy z organizatorem włączyło się Centrum Kultury w Chojnie oraz Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie. Właśnie w gimnazjum zlokalizowano punk kontrolny, a samych zawodników będzie można zobaczyć na trasie w tym mieście już w nocy w sobotę aż do poniedziałku.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.