Reklama

W Chojnie odbędzie się koncert Muzyka łączy narody


W Bibliotece w Chojnie, 2 października odbędzie się koncert pod nazwą "Muzyka łączy narody", w wykonaniu Chóru Kameralnego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie pod kierunkiem Iwony Wiśniewskiej-Salamon.

W programie usłyszymy muzykę ludową Hiszpanii, Francji, Izraela i Szwecji, a także polską m.in.: Tourdion, Con el vito, Plomes al vent, Hora ali, Bort alt vad oro gor, Tam w ogródeczeku, I'm gonna sing, Swing low, Swing durch die Welt. Przy fortepianie zasiądzie Urszula Szyryńska - wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie.

O godzinie 16.30 odbędzie się wyprawa po mieście śladami różnych religii i narodowości, które zamieszkiwały niegdyś Chojnę, a rolę przewodnika obejmie Michał Gierke.

W trakcie imprezy będzie możliwość zakupu publikacji Stowarzyszenia z serii „Terra Incognita” w promocyjnej cenie, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na budowę pamiątkowego kamienia na kirkucie w ramach prowadzonej od 2014 r. akcji upamiętnienia zniszczonego cmentarza żydowskiego w Chojnie.

Koncert odbywa się w ramach akcji „Na ratunek cennym zabytkom” dofinansowanej przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra.


Źródło, plakat: www.chojna.pl, fot.: archiwum

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.