Reklama

Widocznie - Ekologicznie w Gryfinie [foto]


„WIDOCZNIE – EKOLOGICZNIE" to kolejna kampania zachodniopomorskiej drogówki i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, w której zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze połączono z edukacją ekologiczną uczestników ruchu drogowego.

25 września w Gryfinie w Parku Miejskim, Policjanci WRD KWP w Szczecinie, policjanci gryfińskiej drogówki, strażnicy miejscy, strażacy oraz funkcjonariusze Straży Granicznej wzięli udział w festynie zorganizowanym przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla uczniów klas I naszej gminy.

Głównym celem kampanii jest promowanie rowerów jako ekologicznych środków transportu, które z powodzeniem mogą stanowić alternatywę dla pojazdów silnikowych zanieczyszczających środowisko. Projekt ma również na celu edukację pieszych i rowerzystów w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach. Policjanci zachęcać będą niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych.

W ramach projektu przewidziano również szkolenia dla policjantów.

Adresatami projektu będą zarówno piesi jak i rowerzyści, którym policjanci komend miejskich i powiatowych naszego województwa przekazywać będą promujące kampanię elementy odblaskowe. Założenia kampanii omawiane będą podczas spotkań profilaktycznych m.in. w placówkach oświatowych oraz podczas imprez plenerowych promujących bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.


Źródło, fot.: Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.