Reklama

Wizyta Policjantów i Straży Miejskiej w Szkole Podstawowej


Kolejną wizytę u pierwszoklasistów złożyli policjanci i straż miejska.Tym razem asp. Joanna Chojniak, asystent d/s nieletnich w gryfińskiej policji i młodszy specjalista Alicja Kubiak z gryfińskiej straży miejskiej odwiedziły dzieci klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfinie przy ul. Łużyckiej.

Podczas dzisiejszej wizyty w Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfinie Pani Asia i Pani Ala rozdawały najmłodszym elementy odblaskowe. Tłumaczyły jak ważnym jest, aby być widocznym. Każdy z maluchów obiecał, że wręczony element będzie nosił przypięty do plecaka lub kurtki.Dzieci otrzymały też elementarze z Gryfusiem. Na kartkach specjalnie przygotowanego elementarza w formie rebusów, zagadek i krzyżówek opisywane są tematy związane z ruchem drogowym, spotkaniem z osoba obcą, bezpiecznymi zabawami w domu i na podwórku.

Tradycyjnie na koniec spotkania panie w mundurach uczyły pierwszoklasistów jak należy bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.Każdy z maluchów otrzymał kamizelkę odblaskową.

Źródło, fot.: KPP w Gryfinie

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.