Reklama

Zapraszają do Marwic na Święto Żurawia


W najbliższy weekend warto wybrać się do Marwic na Święto Żurawia. Uroczyste otwarcie nastąpi w piątek 25 września o godz. 17.00 w Zespole Szkół w Widuchowej, a wiele atrakcji czeka dzień później w Marwicach.

Od 14.00 na placu przy świetlicy wiejskiej liczne stoiska, a na nich wędliny bez konserwantów, syropy ziołowe, sery kozie i krowie, oleje cedyńskie, herbaty,dżemy i inne domowe przetwory,miody, stoisko z wikliną i zabawkami, dekoracjami domu, biżuterią, pyszne ciasto, pierogi, grochówka, kiełbaski itp. Stowarzyszenie "Nadodrzańskie klimaty" poprowadzi interesujące warsztaty plastyczne dla dzieci. Ciekawą ofertę przygotowało Stowarzyszenie Inicjatyw Wszelakich ALTERNO.

Już o 14.00 rozpocznie się gra terenowa "Tropem żurawia" o puchar sołtysa Marwic, a wieczorem w namiocie przy wjeździe do wsi Alternianie zapraszają na prezentacje przyrodnicze i muzyczne. Gościem specjalnym będzie Marek Schiller z Dębna, regionalista i przyrodnik. Swoją prezentację będą mieli także Piotr Rosiński i Dominik Smulski. Wieczór zakończą warsztaty muzyczne przy ognisku, które zakończą się nagraniem teledysku. Naprawdę warto w sobotę odwiedzić tę uroczą, maleńką wioseczkę. Do zobaczenia!

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.