Reklama

Bezpłatne badania RTG płuc oraz spirometrii w gminie Stare Czarnowo


W dniach 14-15 października br. na terenie Gminy Stare Czarnowo wykonywane będą bezpłatne badania RTG płuc oraz spirometrii. W badaniach uczestniczyć mogą wszyscy mieszkańcy Gminy Stare Czarnowo od 18 roku życia. 

Badania wykonywane będą w Starym Czarnowie przy Urzędzie Gminy w dniu 14 października (środa) w godz. 12.00 - 18.00 i w Kołbaczu przy sali sportowej w dniu 15 października (czwartek) w godz. 11.00 - 17.00. Rejestracji dokonywać można pod numerem telefonu: 91 485 70 52. Rejestracja możliwa jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15. Brak wcześniejszej rejestracji nie pozbawia prawa do badania.

Wszystkie osoby, które chciałyby wziąć udział w badaniach, proszone są o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości, celem potwierdzenia miejsca zamieszkania na terenie Gminy Stare Czarnowo.

Przeciwwskazania do badania spirometrycznego
Badanie spirometryczne wymaga od osoby badanej znacznego wysiłku fizycznego z zaangażowaniem mięśni tłoczni brzusznej i klatki piersiowej. Ze względu na wzrost ciśnienia w tych dwóch jamach, spirometrii nie wolno wykonywać w poniższych sytuacjach klinicznych:
  • Krwioplucie o nieznanej etiologii.
  • Świeże zaburzenia rytmu serca.
  • Tętniak aorty piersiowej lub brzusznej.
  • Odma opłucnowa (najwcześniej po 4 tygodniach).
  • Stan po operacji okulistycznej (np. operacja zaćmy, najwcześniej po 4 tygodniach).

Wykonanie spirometrii należy najlepiej odłożyć także w sytuacjach stanowiących przeciwwskazanie względne. Należą do nich stany wymienione poniżej, w których zmniejsza się prawdopodobieństwo dobrej współpracy ze strony pacjenta, dobre wykonanie badania i co za tym idzie poprawna jego interpretacja. Są to: nudności, wymioty, kaszel, zawroty głowy, bóle w obrębie klatki piersiowej i lub jamy brzusznej.

Rejestracji dokonywać można pod numerem telefonu: 91 485 70 52.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.