Reklama

Cezary Morawski wystąpił w Gryfińskim Domu Kultury

fot. Gryfiński Dom Kultury
W piątek, 2 października 2015 w Gryfińskim Domu Kultury wystąpił Cezary Morawski. Znany i ceniony aktor zaprezentował na deskach GDK monodram "Aktor... to aktor... to aktor...". Autorem spektaklu jest wybitny bośniacki aktor, reżyser i dramaturg Zijah A. Sokolović.

Monodram "Aktor... to aktor... to aktor..." to błyskotliwa, zwariowana komedia, jedyny w swoim rodzaju monolog o magii aktorstwa. Już od pierwszych sekund występu C. Morawski zaskoczył widzów zapraszając ich na scenę. Ten zabieg stworzył bardzo kameralną i pozbawioną dystansu między widzem a aktorem atmosferę a zmiana perspektywy pozwoliła publiczności nieco wczuć się w aktorską dolę.

W ciągu kilkudziesięciu minut spektaklu widzowie spotkali się z całą galerią postaci brawurową wykreowaną przez Cezarego Morawskiego, wachlarzem konwencji oraz stylów. Nie zabrakło przemyśleń na temat obecnego stanu kultury oraz aktorstwa, a także scenek z aktorskiego życia czy ciężkiej ścieżki, jaką musi przebyć młody adept aktorstwa aby wedrzeć się do artystycznego raju. Refleksje na temat procesu twórczego przetykane były licznymi, oscylującymi wokół absurdu uwagami na temat braku funduszy na kulturę. Spektakl obfitował w elementy pełne dowcipu i humoru.

W tej swoistej historii o teatrze dużą rolę odegrał widz, ponieważ publiczność miała duży wpływ na to co działo się na scenie. Na chwilę to sami widzowie mieli okazję stać się aktorami i odegrać znaczącą rolę w przedstawieniu, co spotkało się z bardzo entuzjastyczną reakcją zebranych w sali widowiskowej GDK. Cezary Morawski dał w Gryfinie doskonały popis swojego kunsztu aktorskiego, za co publiczność nagrodziła artystę długimi brawami. Warto było w ten wieczór wybrać się na spektakl, który z pewnością na długo zapadnie w pamięci gryfińskich widzów.

Źródło, fot.: Gryfiński Dom Kultury

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.