Gimnastyczki na Mistrzostwach Polski Młodziczek

W dniach 10 - 11. października, gimnastyczki artystyczne Hermes Gryfino wzięły udział w Małej Olimpiadzie czyli Mistrzostwach Polski Młodziczek w Krakowie.

Nasz klub w tej bardzo ważnej imprezie dla młodych gimnastyczek miał dwie reprezentantki: Martynę Antczak (8 lat) i Alicję Smołuch (9 lat).

Do rywalizacji stanęło 32 najlepsze zawodniczki z całej Polski które uzyskały kwalifikację na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek, poziom zatem był bardzo wysoki. I tak po pierwszym dniu zawodów Martyna uplasowała się na 13 miejscu natomiast Alicja na 18 miejscu. Martyna Antczak wywalczyła także prawo startu w finale układu ze skakanką i zajęła wysoka ósma pozycję.

Nasze zawodniczki spisały się bardzo dobrze. Były to ważne dla nich zawody na których zaprezentować się mogą najlepsze zawodniczki. Sam start w tak prestiżowej imprezie to duże wyróżnienie.

Gorąco gratulujemy naszym gimnastyczką i życzymy samych sukcesów. Serdecznie dziękujemy pani trener Gabrieli Kaczmarek za trud, zaangażowanie i przygotowanie dziewczynek.

Źródło, fot.: MKS Hermes Gryfino