Reklama

Gmina Cedynia na dożynkach w Altranft


4 października 2015r w muzealnym skansenie w Altranft po raz dwunasty odbyły się polsko-niemieckie dożynki. Swoje plony oraz produkty regionalne prezentowali gospodarze z okolic Bad Freienwalde, jak i Dębna, Boleszkowic i Gorzowa. 

Nie zabrakło także reprezentacji z Gminy Cedynia. Na konkurs przywieźliśmy kilka wieńców z tegorocznych dożynek gminnych oraz zaproszenia na nasz „Festiwal Cedynia na okrągło”. Ciasta i rękodzieło prezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Kostrzynka: Władysława Satela, Lena Ostropolska i Krystyna Kopij. Pomagał nam Kacper Waszkiewicz. Stoisko Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu uzupełniały prezentacje Oleju Cedyńskiego (firma Vida Natura) i rękodzieło jadalne pani Danuty Brzezińskiej z Drezdenka. 

Promowaliśmy także Cedyński Park Krajobrazowy. W programie dożynek organizatorzy zaplanowali występy artystyczne zespołów ludowych z Polski i Niemiec, paradę i konkurs przyozdobionych pojazdów rolniczych i zaprzęgów konnych. Dożynki prowadził dyrektor Freilichtmuseum w Altranft – pan Peter Natuschke, który jako gospodarz dzielił się dożynkowym chlebem ofiarowanym przez kapele Dębniacy z Dębna. Wydarzenie było obsługiwane i nadawane na żywo przez radio Antenne RBB Brandenburg.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu pragnie podziękować pani Wioletcie Beyer, pani Halinie Wołosz (Milektron) i panu Marianowi Caban za pomoc w organizacji naszego stoiska.

Źródło, fot.: Fanpage Miasto i Gmina Cedynia

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.