Reklama

MOK w Moryniu organizuje wyjazd do Filharmonii Szczecińskiej na koncert Lecha A. Uszyńskiego


Autokarowy wyjazd na koncert Orkiestry Symfonicznej z wirtuozem altówki Lechem Antonio Uszyńskim do Filharmonii Szczecińskiej dnia 27 listopada 2015 r. godzina wyjazdu - 16:30, ul. Szeroka MOK, godzina koncertu - 19:00 "Złota Sala". Zapisy na wyjazd w sekretariacie MOK do dnia 22.10.2015 r. (liczba miejsc ograniczona).

Altówka Stradivariusa w szczecińskiej Filharmonii! To jedna z dziesięciu na świecie altówek wybitnego lutnika z Cremony, której rynkowa cena sięga 45 milionów dolarów. Jedynym Polakiem, który ma okazję grać na tym niezwykłym instrumencie jest Lech Antonio Uszyński, młody wirtuoz urodzony w Padwie. Jego altówka jest ostatnim dziełem Stradivariusa, pożyczonym obecnie od szwajcarskiej Fundacji Habisreutinger-Stradivari. Szczecińscy melomani usłyszą Lecha Antonia Uszyńskiego i altówkę Stradivariusa w utworze Berlioza przeznaczonym na ten niezwykły instrument.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie jest najpiękniejszym budynkiem w Europie i architektonicznym symbolem nowoczesnego miasta. Została zaprojektowana przez hiszpańską pracownię Barozzi/Veiga z Barcelony. Otrzymała prestiżową Nagrodę Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe dla współczesnej architektury - nazywaną architektonicznym Noblem. Została wybrana spośród 421 obiektów z 36 krajów. Zdobyła już kilkanaście nagród i wyróżnień. Wśród nich Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury w Polsce w latach 2013-2014 oraz tytuł Bryły Roku 2014.

Sala symfoniczna, nazywana Słoneczną, to istne arcydzieło. Zaopatrzona w precyzyjne rozwiązania sceniczne odpowiada standardom akustycznym wiedeńskiej Musikverein, które przez akustyków uważane są za wzorzec w tej dziedzinie. Tutaj nawet fotele zostały zaprojektowane na indywidualne zamówienie. Sala może pomieścić 953 widzów. Ściany głównej sali koncertowej pokryto imitacją złota. W nocy bryła Filharmonii zamienia się w biały lampion za pomocą tysięcy lampek LED zamontowanych w elewacji.

Do programu artystycznego zaprasza wirtuozów z całego świata.

Całkowity koszt wyjazdu - 45zł (przejazd i bilet).

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.