Reklama

Obowiązkowa deratyzacja miasta i gminy Gryfino


Zgodnie z uchwałą podjętą przez Radę Miejską w Gryfinie w dniu 6 sierpnia 2015r. oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn, zarządza obowiązkową akcję deratyzacyjną na terenie miasta i gminy.

Akcja deratyzacyjna ma charakter powszechny. Swoją granicą ma obejmować miasto i gminę Gryfino. Na termin rozpoczęcia jej wyznaczono datę 22 i 23 październik.

Akcją zostają objęte nieruchomości i obiekty należące do osób prywatnych, które prowadzą działalność gospodarczą, właścicieli domów wielorodzinnych, urzędów, organów administracyjnych, zakładów opieki zdrowotnej i opieki społecznej oraz wszystkie szkoły i placówki kulturalno-oświatowe.

Kosztem przeprowadzenia akcji deratyzacyjnej obarczeni są właściciele nieruchomości i obiektów. Ważnym jest, aby miejsca wyłożenia trutek były dobrze oznakowane i zabezpieczone w taki sposób, aby zapobiec przypadkowy kontakt ludzi i pozostałych zwierząt.

Wykonanie zarządzenia powierzone zostało Naczelnikowi Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska, Pani Janina Major. Kontrolę nad realizacją zadania przeprowadzi komisja w skład której wchodzą: pracownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska, przedstawiciel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz funkcjonariusz Straży Miejskiej w Gryfinie.


Źródło: Biuletyn Informacji Publicznej Miasta i Gminy Gryfino

1 komentarz:

  1. Tylko takich miejsc ? Po calym Gryfinie biega szczurostwo. Miałam dwie sytuacje pierw szczur kolo agrofirmy "rzucił się " na pysk mojego psa na szczescia rekacja szybka pociagniecie psa i zabranie na rece. Drugie kolo zalipia gdzie to szczur po prostu wszedl mi na buta pierwsza rekacja machniecie mocne noga szczur polecial gdzies w trawe a ja szybkim krokiem przed siebie. Nie wiadomo co roznosza i dlaczego zdarzaja sie czasem "agresywne" ale chyba PORA COS Z TYM ZROBIC.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.