Reklama

Sportowe Pożegnania Lata w Kołbaczu w gminie Stare Czarnowo


Takiej zabawy w Kołbaczu jeszcze nie było. Dzieci i dorośli, młodzi i młodzi duchem bawili się w sobotę, 3 października na Sportowym Pożegnaniu Lata.

Interaktywne gry na świeżym powietrzu, przy pięknej, słonecznej i letniej pogodzie ściągnęły na boisko do Kołbacza ponad 500 osób z całej gimny. Najmłodsi bawili się razem z rodzicami, rywalizowali i grali w plenerowego chińczyka pod opieką animatorek, malowali twarze i skakali do woli na dmuchanych zamkach. Dla nieco starszych były mega piłkarzyki oraz Turniej Orlika Młodszego 2006 w piłce nożnej.

W tym czasie rodzice i dziadkowie, ciocie i wujkowie, dzielnie ćwiczyli techniki Noric Walking. Ukoronowaniem ich nauki był wspólny długi spacer z kijkami, za co każdy uhonorowany został okolicznościowym medalem. Dodatkową atrakcją był niewątpliwie poczęstunek. Dla wszystkich darmowa kołbacka grochówka i staroczarnowskie przysmaki, pieczone kiełbaski i ciasta. Do tego towarzystwo uśmiechniętych i szczęśliwych dzieci. Czy trzeba czegoś więcej?

Taką zabawę zapamietamy na długo. Kto nie był, niech żałuje. Tym bardziej, że Gmina zorganizowała także transport dla wszystkich mieszkańców. Warto, naprawdę warto korzystać z zaproszeń na takie imprezy.

Dzień sportu i pożegnanie lata w Kołbaczu zorganizowała Gmina Stare Czarnowo we współpracy ze Stowarzyszeniem Wrzos-Krzemlin i Ochotniczą Strażą Pożarną z Żelewa. Wszystko w ramach projektów Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020.

Źródło, fot.: www.stareczarnowo.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.