Reklama

Teatr Eliksir zaprasza na spektakl Okno


23 października 2015 o godz. 18.30 Teatr Eliksir zaprasza na spektakl pt. „Okno”. Jest to impresja poetycka o pięknie świata, cudzie istnienia i przemijaniu.

Po komediowym „Eliksirze młodości” ten spektakl jest czym zupełnie innym. To niepowtarzalna okazja spotkania się teatrem, którego dzisiaj już właściwie nie ma – czyli z teatrem poetyckim. Zadanie było dużym wyzwaniem dla aktorek, które musiały pokonać kilka poziomów trudności: opanowanie pamięciowe tekstów, właściwa interpretacja w przestrzeni scenicznej, w której dużą rolę odgrywa scenografia, obraz i muzyka Erika Satie. Ale dzięki wysiłkowi powstało dzieło bardzo refleksyjne, które jest okazją do zadumy nad naszym życiem - co dzisiaj w naszym rozpędzonym świecie - jest czymś unikalnym.

W spektaklu usłyszymy wiersze między innymi takich poetów jak Halina Poświatowska, Osip Mandelsztam, Fernando Pessoa czy ks. Jan Twardowski.

Autorem scenariusza i reżyserem jest Janusz Janiszewski a w przedstawieniu występują Tamara Szymańska, Danuta Szydło, Ewa Basista, Józefa Łodykowska i Wiesława Glińska.

Na spektakl zapraszają organizatorzy: Teatr Eliksir, Gryfiński Dom Kultury i Gryfiński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Źródło, fot.: Grupa Teatralna Eliksir

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.