Reklama

Uhuru jedzie na Słodkobłętikty


Miło nam poinformować, że spektakle Teatru Uhuru - „Ona” oraz „Na chwilę przed końcem” zostały zakwalifikowane do ogólnopolskiego konkursu teatralnego XXI Zgierskie Spotkania Młodego Teatru „SŁODKOBŁĘKITY” w Zgierzu, który odbędzie się w dniach 2-3.10.2015 r.

Na Spotkania do Zgierza przyjadą teatry z całej Polski, by wziąć udział w konkursie ocenianym przez jurorów od lat związanych z ruchem teatralnym. A będą to Grzegorz Kwieciński, reprezentujący Teatr Ognia i Papieru, Andrzej Hibner, obserwator, bywalec, a niegdyś twórca teatrów studenckich i Marcin Brzozowski, aktor, twórca Teatru Szwalnia z Łodzi.

W ramach konkursu widzowie zobaczą 7 spektakli, a pokażą je teatry: Brama z Goleniowa, Grupa Katarzyny Gorczycy z Bytomia, Teatr Pierwszego Kontaktu z Lublina, Krzesiwo z Warszawy, Uhuru z Gryfina i Grupa A.Tak! z Gdańska. Niektóre z nich pojawią się w Zgierzu nie po raz pierwszy. Wielką wartość dla uczestników stanowią wieczorne omówienia spektakli, co odbywa się w gronie jurorów, publiczności i wszystkich artystów.

Słodkobłękity, to nie tylko konkurs teatralny. Organizatorzy przewidzieli dodatkowe wydarzenia takie jak: występ zgierskiego Teatru Art. 51, a także pokaz zapisu wideo spektaklu Teatru Orfa "Miłość towarem, czyli świat wg Lorki", czyli spektaklu realizowanego prawie 15 lat temu. Prezentacje archiwów Orfy stają się tradycją, a warto je przypominać chociażby dlatego, że to Orfa z Marianem Glinkowskim na czele, stworzyli tak istotne wydarzenie artystyczne dla Zgierza, jakim są Słodkobłękity.

Teatr Uhuru pokaże dwa spektakle - „Ona” w reżyserii Janusza Janiszewskiego, w którym grają: Dorota Stolarska, Natalia Łuszczyńska i Arkadiusz Jaskot. Drugi spektakl to monodram „Na chwilę przed końcem” w wykonaniu Patryka Kowalczyka i w reżyserii Janusza Janiszewskiego.

Udział Teatru Uhuru na festiwalu w Zgierzu został sfinansowany przez Gryfiński Dom Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Gryfinie, za co artyści serdecznie dziękują.

Źródło, fot.: Gryfiński Teatr Uhuru

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.