Reklama

Wejściówki na spektakl Okno teatru Eliksir już rozdane


Informujemy, że wejściówki na spektakl pt. "Okno" Teatru Eliksir, jaki zaplanowano na 23 października 2015 o godz. 18.30, zostały już rozdane. Były one do odebrania w Pałacyku Pod Lwami. Miłośników teatru, którzy nie zdążyli zdobyć wejściówki zachęcamy do odwiedzania strony Gryfińskiego Domu Kultury, gdzie będziemy podawać informacje o kolejnych spektaklach planowanych przez zespół.

Po komediowym "Eliksirze młodości" spektakl "Okno" Teatru Eliksir jest czym zupełnie innym. To niepowtarzalna okazja spotkania się teatrem, którego dzisiaj już właściwie nie ma - czyli z teatrem poetyckim. Zadanie było dużym wyzwaniem dla aktorek, które musiały pokonać kilka poziomów trudności: opanowanie pamięciowe tekstów, właściwa interpretacja w przestrzeni scenicznej, w której dużą rolę odgrywa scenografia, obraz i muzyka Erika Satie. Ale dzięki wysiłkowi powstało dzieło bardzo refleksyjne, które jest okazją do zadumy nad naszym życiem - co dzisiaj w naszym rozpędzonym świecie - jest czymś unikalnym.

W spektaklu usłyszymy wiersze między innymi takich poetów jak Halina Poświatowska, Osip Mandelsztam, Fernando Pessoa czy ks. Jan Twardowski.

Autorem scenariusza i reżyserem jest Janusz Janiszewski a w przedstawieniu występują Tamara Szymańska, Danuta Szydło, Ewa Basista, Józefa Łodykowska i Wiesława Glińska.

Na spektakl zapraszają organizatorzy: Teatr Eliksir, Gryfiński Dom Kultury i Gryfiński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Źródło, fot.: Gryfiński Dom Kultury

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.