Reklama

Wystawa Mistrzowie Rzemiosła w CIT w Gryfinie już otwarta


W piątek, 16 października w Centrum Informacji Turystycznej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej "Mistrzowie rzemiosła". 

"Mistrzowie rzemiosła" to druga po wystawie "Usługi dla ludności" ekspozycja prezentująca unikatowe, często zagrożone likwidacją stare zakłady rzemieślnicze z terenu Szczecina i okolic. Pomysłodawczynią wystawy jest szczecinianka Justyna Machnik, prowadząca projekt "Usługi dla Ludności". Wystawa po raz pierwszy została zaprezentowana 25 lipca br. w Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. Autorem zdjęć podziwianych przez gości wernisażu jest Piotr Miazga.

Jednym z bohaterów wystawy "Mistrzowie rzemiosła" jest Adam Cieślak - szewc z ulicy Szczecińskiej 1 w Gryfinie. Podczas wernisażu prócz fotografii można było obejrzeć eksponaty z pracowni pana Adama, m.in. 100-letnie oficerki, przedwojenną prasę do sklejania obuwia i inne stare narzędzia szewskie jak ruchoma stopka, paskowarka, szarfowarka. Gryfiński szewc chętnie opowiadał o swojej pracy oraz o zaprezentowanej kolekcji.

Wystawę "Mistrzowie rzemiosła" można będzie oglądać do piątku 30 października 2015. Zainteresowanych zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 17.00.

Źródło, fot.: Gryfiński Dom Kultury

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.