Reklama

XII Koncert Organowy w Gryfinie


W niedzielę, 18 października 2015 r. w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie, odbędzie wyjątkowy koncert. W październiku - miesiącu Maryjnym, uświetni ten czas Maciej Fortuna i jego projekt: „Muzyka na Trąbkę i Organy”. Program specjalnie przygotowany na to wydarzenie odbędzie się w ramach Gryfińskich Koncertów Organowych.

Gryfinianie będę mieli okazję usłyszeć współczesną muzykę kameralną z wykorzystaniem trąbki i organów. Niezwykłość projektu polega na tym, że nie są to klasyczne kompozycje, lecz autorskie dzieło muzyka jazzowego, odwołujące się do późnośredniowiecznej muzyki liturgicznej, a także przywołujące znane obecnym utwory religijne i patriotyczne, w tym utwór Bogurodzica.
Kompozycje Macieja Fortuny to muzyka pełna przestrzeni i światła, podlegająca nieustannym przemianom, nostalgiczna, chwilami radosna, o rozbudowanych improwizacjach partii trąbki (na tle repetytywnej faktury organowej) i wyrazistych motywach melodycznych. Muzyce tej towarzyszą specjalne efekty dźwiękowe oraz obrazy inspirowane postacią Najświętszej Maryi Panny- Matki Bożej.

Zespół zagra w składzie:
Maciej Fortuna - trąbka
Marek Smoczyński - organy
Vj Pillow (Paweł Wypych) - wizualizacje
18. października 2015 r.
Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie
Godz. 19.00

Link do muzyki: https://soundcloud.com/innyswiat

Maciej Fortuna - polski trębacz, kompozytor i producent muzyczny. Jest jednym z najbardziej aktywnych polskich trębaczy jazzowych młodego pokolenia. Ma w swoim dorobku kilkanaście w pełni autorskich płyt. Koncertuje ze swoimi zespołami na całym świecie. Wciąż poszukuje nowych form wyrazu. Poza kreowaniem własnego języka muzycznej ekspresji i rozwijania palety brzmień Maciej Fortuna eksperymentuje z live electronics i elektronicznym przetwarzaniem dźwięku trąbki. Obecnie wykłada jako adiunkt na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Prowadzi oficynę wydawniczą Fortuna Music.

http://maciejfortuna.pl
http://fortuna-music.com
https://www.facebook.com/maciej.fortuna
http://www.youtube.com/user/wwwMACIEJFORTUNApl
Kontakt / impresariat
Małgorzata Skorupska / Fortuna Music (+48) 516 598 457 fortunamusic@wp.pl

Organizatorzy: Biblioteka Publiczna w Gryfinie, Urząd Miasta i Gminy Gryfino.
Współorganizatorzy: Parafia p.w. NNMP w Gryfinie, Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej.
Patronat honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino.
Sponsor: PGE GiEK S.A. Oddział Zespołów Elektrowni Dolna Odra

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.