Reklama

XL Rajd Parasolowy


W sobotę, 24 października 2015 odbędzie się już XL Rajd Parasolowy. Tym razem młodzi i starsi turyści będą mieli okazję poznać tereny znajdujące się niemal na krańcu naszego powiatu. Na godzinę 9 rano zaplanowano wyjazd do Czelina. Zbiórka uczestników rajdu odbędzie się na parkingu koło torów gryfińskiego dworca przy ul. Kolejowej.

Miejscem docelowym, rajdu jest znajdująca się w Czelinie Wioska Lapońska. W programie rajdu m.in.: zwiedzanie zagród ze zwierzętami, opowieści gospodarzy na temat ludu Samów - lapońskich hodowców reniferów, gry i zabawy lapońskie, konkurs na najładniejszy parasol (indywidualny lub w grupach 2-3- osobowych). Parasole wykonane powinny być własnoręcznie i pomysłowo. Jury wybierze najbardziej oryginalne parasole w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, kategoria rodzinna.

Wpisowe rajdu wynosi 10 zł (opiekunowie grup bezpłatnie), można je wpłacić na rajdzie po wcześniejszym zgłoszeniu swojego udziału. Zgłoszenia przyjmowane są u instruktora turystyki GDK Kamilli Gadomskiej, tel. 695 455 771, e- mail: kamilla.gadomska@gmail.com do 16.10.2015.

Organizatorem wydarzenia jest Gryfiński Dom Kultury. Rajd Współfinansowany jest przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna s.a., Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra.

Źródło: Gryfiński Dom Kultury, fot.: internet

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.