Reklama

Australijski inwestor pod Gryfinem


Australijski inwestor pod Gryfinem, firma Goodman, deweloper z sektora nieruchomości logistycznych, pod koniec maja sfinalizował zakup czterech działek w Parku Regionalnym w Gardnie.

Park w Gardnie liczy 160 ha terenów przemysłowych, z czego 52,5 ha wchodzi w skład terenów Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestorem parku przemysłowego jest Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie.

Inwestor za wszystkie działki zapłacił łącznie ok. 9 mln zł. Cena wywoławcza działek wystawionych na sprzedaż przez Agencję Nieruchomości Rolnych Oddział w Szczecinie (właściciela terenu) wynosiła od 2,3 mln zł do 2,6 mln zł. Całość zakupionych gruntów położona jest na terenie objętym statusem specjalnej strefy ekonomicznej.

- W ostatnim czasie Goodman kupił działki o łącznej powierzchni ok. 16,2 ha w Gardnie, obok Szczecina – informuje Maciej Madejak, head of business development w Goodman Polska

Goodman Group, z siedzibą główną w Sydney w Australii, posiada i zarządza 427 nieruchomościami logistycznymi w 16 krajach (129 nieruchomości w Europie Kontynentalnej, 13 w Wielkiej Brytanii, a także w Azji Pacyficznej, Ameryce Północnej oraz Brazylii). Grupa zarządza aktywami o łącznej wartości 22,4 miliiardów euro i ma ponad 1,7 tys. klientów. Goodman jest największą grupą z sektora nieruchomości notowaną na Austalijskiej Giełdzie (ASX)


Źródło:http://szczecinbiznes.pl/

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.