Reklama

Kolejna Odsłona Twórczych Wakacji

Za nami trzeci tydzień zajęć w ramach projektu "Twórcze wakacje 2016". Od 11 do 15 lipca 2016 warsztaty wakacyjne odbywały się w Gryfińskim Domu Kultury oraz świetlicach wiejskich w Wełtyniu i Chwarstnicy.


W Gryfińskim Domu Kultury, Aneta Kopystyńska instruktor pracowni plastycznej Jedwab, poprowadziła zajęcia pt. "Malowanie i sklejanie". W czasie spotkań uczestniczy warsztatów malowali różnymi technikami, do swoich prac wykorzystywali także kolaż, polegający na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw. Dzieci miały ciekawe i zaskakujące pomysły, w ten sposób powstawały bardzo ciekawe prace.


W ubiegłym tygodniu podopieczni świetlicy wiejskiej w Wełtyniu uczestniczyli w pięciodniowych warsztatach z szycia zatytułowanych "Tańcowała igła z nitką". Dzieci uczyły się rozróżniać dzianinę od tkaniny, poznały różne rodzaje ściegu. Każdy uczestnik miał okazję nauczyć się również szycia na maszynie oraz spróbować na niej swoich sił w szyciu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach a uszyte ozdoby, torby i woreczki były dla nich wielkim powodem do dumy.

Źródło:Gryfiński Dom Kultury

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.