Reklama

Obchody Święta Policji w Gryfinie


Zachodniopomorskie obchody Święta Policji odbyły się w tym roku w Gryfinie. Uroczystości z okazji 97. rocznicy powstania polskiej Policji połączone zostały z otwarciem nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w tym mieście. W uroczystościach wzięli udział Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Helena Michalak, Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz, Starosta Gryfiński Wojciech Konarski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn.

.


Siedziba Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie przy ul. Łużyckiej to nowy budynek o powierzchni użytkowej ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych wraz z  budynkami towarzyszącymi (budynek garażowy z myjnią, budynek dla psów policyjnych wraz z zapleczem) oraz całą niezbędną infrastrukturą (przyłącza, instalacje, ciągi komunikacyjne, parkingi) i wyposażeniem.
Kubatura obiektu to ponad 8 tysięcy metrów sześciennych. 

Nowy obiekt spełnia wszystkie obowiązujące standardy w wymiarze krajowym i europejskim. Koszt całej budowy wraz z wyposażeniem to kwota sięgająca 17 mln zł.Za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami "Zasłużony Policjant" uhonorowanych zostało 65 policjantów. Oprócz tego przyznane zostały Medalami za Zasługi dla PolicjiNagrody wręczali Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Helena Michalak oraz mł. insp. Jacek Cegieła, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie.

Kolejnym punktem były awanse. Z okazji Święta Policji w województwie zachodniopomorskim na wyższe stopnie policyjne awansowanych zostało 1359 policjantów. Akty nominacyjne na kolejny stopień  m.in. w korpusie oficerskim odebrało 104 funkcjonariuszy. Nominacje na wyższy stopień w korpusie aspirantów otrzymało 705 policjantów, a w korpusie  podoficerów 551.

Insp. Helena Michalak podziękowała policjantom zachodniopomorskiego garnizonu za codzienną rzetelną służbę, profesjonalizm i zaangażowanie w wykonywaniu swoich obowiązków, a także za godne reprezentowanie munduru, co znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa oraz rosnące zaufanie społeczne.  

W tym roku już po raz drugi Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie zorganizowała konkurs, w ramach którego nagrodzonych zostało trzech laureatów. Otrzymali oni tytuł "Lidera Profilaktyki". Partnerem w realizacji tej inicjatywy jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Konkurs został ogłoszony w pierwszym kwartale tego roku. Jego głównym celem było wyłonienie osób fizycznych, instytucji, organizacji, a także podmiotów gospodarczych, które w sposób wyjątkowy angażują się w działania na rzecz profilaktyki, wpływając tym samym na bezpieczeństwo w środowisku lokalnym. Spośród 17 zgłoszonych podmiotów wybrano 3.

źródło: zachodniopomorska.policja.gov.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.