Reklama

Bogusław Wołoszański w Siekierkach nad Odrą


Bogusław Wołoszański po raz kolejny odwiedził Pomorze zachodnie. Wraz ze swoją ekipą filmową, przygotowuje kolejne odcinki programu odsłaniającego tajemnice historii.

Zdjęcia do kolejnych odcinków realizuje m.in na terenie Gminy Cedynia w Siekierkach nad Odrą. To właśnie tu w okresie zimnej wojny powstał most kolejowy, przez który nigdy nie przejechał, żaden pociąg. Również tutaj, na nadodrzańskich łąkach w Siekierkach, w 1979 roku odbywały się ćwiczenia Bariera 79, kiedy to w rekordowym tempie zbudowano zapasową strategiczną przeprawę przez rzekę. Wówczas to, przez Odrę po kolejowym moście pontonowym, przejechał skład z pełną kompanią czołgów.


Właśnie o czasach zimnej wojny i przygotowaniach wojsk Układu Warszawskiego do kolejnego po II w. św konfliktu zbrojnego, będzie opowiadał jeden z odcinków nowej serii programu Bogusława Wołoszańskiego popularyzującego historię.

Sceny do kolejnych odcinków będą kręcone również w Gozdowicach, Chojnie, Krajniku czy w Świnoujściu. Mamy nadzieję, że już jesienią zobaczymy nowy pasjonujący program mistrza reportażu historycznego, który od 33 lat realizuje swoją misję upowszechniania historii.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.