Reklama

Ile kosztować będzie pobyt dziecka w Gryfińskim Żłobku?


Podczas czwartkowej Sesji Rady Miejskiej dużo się działo, jednym z punktów obrad było podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za pobyt dziecka i częściowych zwolnień z tych opłat oraz maksymalnej opłaty za wyżywienie.


Ile będzie kosztować opiekunów pobyt ich dzieci w gryfińskim żłobku?

W związku z tworzeniem żłobka przez Gminę Gryfino, konieczne było uchwalenie ustawy określającej wysokość opłat w tym obiekcie. Zgodnie z art. 58 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 to rada gminy ustala wysokość opłaty za pobyt dziecka w żłobku, maksymalną wysokość za wyżywienie oraz opłatę za wydłużony czas pobytu dziecka w żłobku.

Proponowana w uchwale wysokość opłaty stałej za jeden miesiąc za usługi świadczone przez żłobek to 20% minimalnego wynagrodzenia za pracę, tj. 370,00 zł, opłata ze zniżką na każde kolejne dziecko z rodziny 20% - 296,00 zł, opłata za wyżywienie 0,5% minimalnego wynagrodzenia za pracę, tj. 9,25 zł oraz za wydłużony czas pobytu dziecka w żłobku 1% minimalnego wynagrodzenia za pracę, tj. 18,50 zł za każdą rozpoczętą godzinę opieki.

Przy założeniu dokonywania opłaty za 21 dni w miesiącu za wyżywienie oraz opłatę stałą, rodzice poniosą koszt w wysokości ok. 517 zł za świadczenia udzielane przez żłobek. 
W przypadku, gdy przynajmniej dwoje dzieci z rodziny uczęszcza w tym samym czasie do żłobka lub przedszkola prowadzonego przez Gminę Gryfino, to na każde z tych dzieci przysługuje 20 % zniżki w opłacie stałej.

6 komentarzy:

 1. Uważam że to strasznie wysokie koszta !!!! Syn parę lat temu uczęszczał do żłobka teraz czekamy na żłobek z córką i właśnie zaczęłam się zastanawiać czy to aby nie zły pomysł czekać. Ja rozumiem.ze jest 500+ ale te pieniądze rodzice mogą przeznaczyć np na wycieczkę z dzieckiem na zajęcia poza przedszkolne lub rehabilitację i terapię a koszt za żłobek to makabryczne!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Troche duzo a nie mam 500+ bo mam tylko jedno dziecko ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Trochę ich poniosło z tymi kosztami, przy jednym dziecku bez 500+ trochę słabo to wygląda...

  OdpowiedzUsuń
 4. To prawie jak w prywatnym żłobku.... A opłata za godzine jest większa niż średnio płacą za godzinę pracy w naszej gminie

  OdpowiedzUsuń
 5. 20% minimalnej pensji - 370 zł to tyle w temacie.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.