Reklama

Koniec projektu Twórcze Wakacje 2016

Za nami ostatni tydzień zajęć w ramach projektu "Twórcze wakacje". Od 22 do 26 sierpnia dzieci i młodzież mieli możliwość brać udział w zajęciach teatralnych, plastycznych oraz kulinarnych. 

Warsztaty odbywały się w placówkach Gryfińskiego Domu Kultury w Gryfinie oraz świetlicach wiejskich w Sobiemyślu i Wirowie.

W budynku Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej odbyły się warsztaty teatralne "ABC młodego aktora", które poprowadziła Maria Piznal. Warsztaty teatralne adresowane były do młodzieży gimnazjalnej oraz licealnej.


Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać tajniki sztuki aktorskiej. Przećwiczyli trening aktorski, na który złożyły się ćwiczenia oddechowe, głosowe, dykcyjne i interpretacyjne oraz elementy rytmiki, ćwiczenia ruchowe, praca z przedmiotem i przestrzenią, ćwiczenia rozbudzające wyobraźnię i rozwijające kreatywność.

Uczestnicy zgłębiali także tajniki metaforyki znaków teatralnych oraz konstrukcji scenariusza w oparciu o wybrany utwór.

W Pałacyku pod Lwami Dorota Krutelewicz-Sobieralska poprowadziła warsztaty teatralne pn."Wierszowisko". W czasie pięciu spotkań uczestnicy zabawy przygotowywali małe widowisko, które zostało pokazane ostatniego dnia warsztatów.

W czasie zajęć uczestnicy poznawali warsztat aktorski z użyciem lalek. Poznawali także tajniki powstawania masek oraz lalek teatralnych.

 Świetlicy Wiejskiej w Wirowie Aleksandra Świtelska poprowadziła zajęcia "Wariacje kulinarne"

źródło Gryfiński Dom Kultury


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.