Reklama

Policjanci wracają do gmin w Zachodniopomorskim

Do wojewody zachodniopomorskiego trafiają wnioski o przywrócenie posterunków policji w tych miejscowościach, w których w ostatnich latach .

Jednym z ostatnich wniosków jest pismo, które skierował w tej sprawie do wojewody jeden z samorządowców z Trzcińska--Zdroju.

Podobne wnioski składają do wojewody także mieszkańcy innych gmin, w których w ostatnim czasie z „powodów oszczędnościowych” zlikwidowano posterunki policji. Szybko się jednak okazało, że oszczędności są raczej pozorne, a punkty informacyjno-konsultacyjne policji, w których interesanci przyjmowani byli przez dyżurnego policjanta tylko przez kilka godzin w tygodniu – nie zdały egzaminu.

Wniosek do wojewody o przywrócenie posterunku policji w Trzcińsku-Zdroju skierował Komitet Terenowy Prawa i Sprawiedliwości, a podpisał się pod nim Franciszek Sidorczuk, miejscowy społecznik, który wcześniej przeciwny był likwidacji posterunku i bezskutecznie walczył o jego utrzymanie.

Wnioskodawca pisze m.in., że rozległy teren gminy wymaga przywrócenia całodobowych dyżurów z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców. Po likwidacji posterunku policji nie zagospodarowano pomieszczeń budynku komisariatu przy ul. Wodnej w Trzcińsku-Zdroju. Tak więc reaktywacja posterunku nie wymaga wielkich inwestycji.


Źródło: 24kurier.pl/

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.