Reklama

Półmetek projektu “Twórcze Wakacje”


Za nami półmetek projektu “Twórcze Wakacje”. Przez ostatni tydzień, od 25 od 29 lipca 2016 odbywały się kolejne zajęcia artystyczne zorganizowane przez Gryfiński Dom Kultury. Dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach rękodzielniczych, fotograficznych, turystycznych i plastycznych.


W Pałacyku pod Lwami odbywały się warsztaty turystyczne pn."Tajemniczy świat przyrody i podróży", które poprowadziła Kamilla Gadomska. Podczas zajęć dzieci zdobywały wiedzę o przyrodzie czy umiejętności przydatne podczas wycieczek. Uczestnicy nauczyli się rozbijać namiot, rozpoznawać owoce po pestkach, rozpoznawano przyprawy i robiono zioła prowansalskie. Dzieci także sadziły poziomki i siały nagietki, poznawały drzewa rosnące wokół Pałacyku pod Lwami, uczyły się rozpoznawać flagi świata, poznawały lecznicze właściwości ziół, nauczyły się wyznaczą północ za pomocą kompasu, wzięły również udział w zabawie na orientację oraz w grze terenowej po Gryfinie.

W budynku Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej odbywały się zajęcia rękodzielnicze pn. "Sznurkowy zawrót głowy", jakie poprowadziła Maria Kruszyńska. Dzieci poznały techniki wiązania sznurków metodą makramy. Uczestnicy wykorzystywali zdobytą wiedzę aby tworzyć misterne ozdoby dekoracyjne za pomocą sznurków jutowych i bawełnianych. Największym zainteresowaniem cieszyło się jednak tworzenie bransoletek, pierścionków i wisiorków. Kolorowe sznurki oraz drewniane koraliki posłużyły do wykonania oryginalnych ozdób.

Źródło: gdk.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.