Reklama

Rynek Pracy w Województwie na fali

Rynek Pracy w Województwie na fali  według informacji z Powiatowych Urzędów Pracy na koniec lipca 2016 r. w województwie zachodniopomorskim zarejestrowano 64 515 osób bezrobotnych. 

W porównaniu z ubiegłym miesiącem br. odnotowano spadek liczby zarejestrowanych o 2 168 (3,3%), natomiast względem lipca ubiegłego roku liczba ta zmniejszyła się aż o 13 780 osób (17,6%).


Zdecydowanie najlepsza sytuacja jest notowana w powiatach Szczecin, Świnoujście, Kołobrzeg, Miasto Koszalin, Police czy Goleniów gdzie bezrobocie wynosi poniżej 10%. Z informacji przekazanych przez Powiatowe Urzędy Pracy w regionie wynika, że liczba osób bezrobotnych per saldo najbardziej spadła w Szczecinie, bo o 385 osób, a następnie w powiecie Gryfickim (299) i Stargardzkim (262).

Rynek pracy praktycznie nie odczuł zmian w powiecie Łobeskim gdzie w sumie liczba osób bez pracy zmniejszyła się w o 3 osoby i w Świnoujściu (23 osoby). Liczba bezrobotnych wzrosła za to w powiecie Szczecineckim (6 osób) i Drawskim (21). Najwięcej osób bez pracy, pozostaje w powiatach Łobeskim, Białogardzkim i Choszczeńskim, a bezrobocie dotyka tam co piątą osobę. Przed rokiem powiatów o bezrobociu powyżej 20% było aż 8.

Zobacz tabele liczby bezrobotnych . 


 Oficjalne badania Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że zachodniopomorskie jest jak na razie regionalnym liderem pod względem wielkości spadku stopy bezrobocia w skali roku.

Zródło : Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


1 komentarz:

  1. RYNEK NA FALI HA HA CHYBA DLA UKRAIŃCÓW I REPARTIANTOW IM DAJĄ ZA FRIKO PRACĘ I UMEBLOWANE MIESZKANIA KPINA

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.