Reklama

Sukces Teatru Tańca EGO VU z Gryfina


Teatr Tańca EGO VU powrócił z sukcesem z pierwszej edycji Drawskich Prezentacji Tańca, które odbyły się w dniach 5-7.08.2016 w Drawsku Pomorskim. Zespół zaprezentował się wśród 11 zespołów z całej Polski ze spektaklem Elizy Hołubowskiej pt. "1 2 3 4". Zespoły oceniało profesjonalne jury składające się z założycieli i choreografów Kieleckiego Teatru Tańca ( jednego z dwóch obecnie profesjonalnych teatrów tańca w Polsce)- Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtak oraz założyciela W&M Physical Theatre z Kanady, Wojciecha Mochnieja.


Jury doceniło naturalność, sprawność techniczną i dojrzałość sceniczną tancerek EGO VU - Julii Lewandowskiej, Katarzyny Łyczakowskiej, Marty Sieńczak i Eweliny Tołyż. Choreografia została pochwalona za dramaturgię oraz oryginalne wykorzystanie kostiumów. 
Atmosfera festiwalu była bardzo rodzinna i zupełnie pozbawiona konkursowego napięcia, co nietypowe już przy 1 edycji. Stało się tak w dużej mierze dziękii pomysłodawcom i współorganizatorom: Witoldowi Jurewiczowi i Marlenie Bełdzikowskiej - Teatr Tańca ALTER .
Co planuje grupa teatralna : Obecnie EGO VU szykuje się do wyjazdu na festiwal MEZALIANS w Kamieńcu Ząbkowickim, który odbędzie się w dniach 15-21.08.2016.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.