Reklama

Teatralne, plastyczno - kulinarne zajęcia w ramach wakacyjnego cyklu "Twórcze wakacje"


Za nami pierwszy sierpniowy tydzień zajęć w ramach wakacyjnego cyklu "Twórcze wakacje". Od 1 do 5 sierpnia 2016 odbywały się zajęcia teatralne, plastyczno - kulinarne oraz botaniczne.

W Pałacyku pod Lwami Janusz Janiszewski poprowadził warsztaty teatralne: "Teatr w nas- poszukiwanie własnej kreatywności".

Podczas zajęć uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności teatralne i nie tylko. Uczono się ćwiczeń, które kształtują ekspresję sceniczną. Był także czas na improwizacje teatralne oraz badanie własnych możliwości twórczych.


W budynku GDK przy ul. Szczecińskiej Krzysztof Gmiter poprowadził zajęcia "Piechotą na księżyc". W programie zajęć znalazły się gry i zabawy teatralne rozwijające wyobraźnię i myślenie abstrakcyjne. Nie zabrakło też zabaw opartych na improwizacji.


W Świetlicy Wiejskiej w Drzeninie odbyły się warsztaty np."Zabawa z roślinami", które poprowadziła Marlena Gwiazda. Podczas warsztatów, prowadząca zajęcia pokazała dzieciom, że rośliny, głównie owoce i warzywa, służyć mogą nie tylko do jedzenia, ale także sprawdzają się przy wykonywaniu dekoracji czy nietypowych bukietów.

 Zabawa z roślinami okazała się wspaniałą lekcją o ich właściwościach i wszechstronnym zastosowaniu. Robiono m.in. przepyszne sałatki owocowe, warzywne, układano bukiety. Kolorowano także owocowo-warzywne koszyki. Dzieci uczyły się o wspaniałych właściwościach roślin i ich zastosowaniu w kuchni oraz lecznictwie.

W świetlicy Zagroda w Daleszewie, odbyły się zajęcia pn."Bajkowo-kolorowo", które poprowadziła Anna Żamojda. Uczestnicy pięciodniowej zabawy wybrali swoje ulubione bajki, które następnie oglądano a później wykonywano m.in bajkowe ilustracje i przygotowano ich wystawę. Zajmowano się także wykonywaniem bajkowych i kolorowych słodkości oraz smakowitych sałatek owocowych.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.