Reklama

Zalando zainwestuje pod Gryfinem?


Australijski deweloper - Goodman ma wybudować dla niemieckiego giganta e-handu, firmy Zalando olbrzymie Centrum Dystrybucyjne. Jak podaje Puls Biznesu, obiekt za około 200 milionów euro powstanie w strefie przemysłowej pod Gryfinem.

Jak donosi portal Plus Biznesu Centrum dystrybucyjne większe od podpoznańskiego Amazona otworzy tam Zalando Sama firma nie potwierdza tej informacji. Niewiele na ten temat mówią również władze Gryfina.

- Tylko w tym roku udało nam się doprowadzić do sprzedaży niemal 70% terenów w specjalnej strefie ekonomicznej. Działki nabyły: grecka firma Megaplast, polska Mechatronic, a także Goodman, znaczący deweloper w branży logistycznej.To gwarantuje pojawienie się dużych inwestycji w naszej gminie, ale o ich szczegółach w pierwszej kolejności informować będą sami inwestorzy. Każdy zgłaszający się do nas kontrahent, otrzymuje gwarancję całkowitej poufności - powiedział dla portalu chojna24.pl zastępca burmistrza Gryfina - Tomasz Miler

Zalando to niemiecki gigant handu internetowego. W ofercie sklepu wysyłkowego znajduje się obuwie, odzież oraz produkty dekoracyjne i akcesoria domowe. Firma powstała w 2008 roku, zaledwie po trzech latach działalności uzyskała obrót na poziomie pół miliarda euro. Zalando jest jednym z czołowych sklepów e-handlu w Niemczech, prowadzi również swoją sprzedaż w takich krajach jak Francja, Włochy, Holandia, Szwajcaria, Dania, Finlandia, Norwegia, Polska, Brazylia i Rosja.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.