Reklama

Uwalniamy Biedronki dla Marka Łodygowskiego, akcja charytatywna dla chorego motocyklisty [video]


Uwalniamy Biedronki dla Marka Łodygowskiego to akcja pomocy prowadzona przez małżeństwo z Gryfina. 

W Islandii została podjęta akcja pomocy dla Marka zainicjowana przez trzy osoby: Kamilę Kubik, mieszkającą w Bergen (Norwegia), Żabola Arka Zarzyckiego (Akranes), który jest członkiem klubu UNKNOWN BIKERS MC ICELAND i Lindę Zarzycką (Akranes).

Marek Łodygowski
pracował jako strażak na lotnisku we Wrocławiu, dbał o bezpieczeństwo pasażerów. Jest zagorzałym motocyklistą. Niestety walczy z bardzo poważną, śmiertelną chorobą stwardnieniem bocznym zanikowym.Choroba atakuje cały układ nerwowy i doprowadza do powolnego zaniku mięśni. w przypadku Marka zaatakowała ona aparat mowy, przez co zmuszony jest do posługiwania się syntezatorem mowy. W walce z ciężką chorobą mogą pomóc pieniądze zebranie podczas akcji, które są potrzebnie na eksperymentalny lek Genervon GM604, dostępny jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Na pomysł „Łapania Szczęśliwych Biedronek” wpadła Lidia Zarzycka. W akcji chodzi o to, że każdy kto wpłaci pieniądze na Stowarzyszenia "GRA o ŻYCIE" w Polsce i na konto Klubu UNKNOWN BIKERS MC na Islandii otrzyma swoją szczęśliwą biedronkę, która symbolicznie zostanie ułożona przy latarni morskiej w Akranes. Biedronki powstają z islandzkich kamieni, które maluje Linda.

– Nie spodziewaliśmy się że biedronkowa akcja przyniesie tak duży rozgłos i przełoży się na zebrane pieniądze – mówią inicjatorzy akcji, dziękujący wszystkim darczyńcom za wspaniały gest.
Można pomoc wypłacając darowiznę na konta bankowe: 

Stowarzyszenia „Gramy o Życie” nr 76 9588 0004 0000 6044 2000 0170 w tytule „MAREK ŁODYGOWSKI”
oraz na konto klubu motocyklowego UNKNOWN BIKERS MC ICELAND :
nr. 0142-26-012439 kennitala: 510516-0280Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.