Reklama

Forum wymiany myśli strzałem w dziesiątkę? [foto]


W zeszłą środę (23 listopada)  na Scenie pod Lwami odbyło się pierwsze spotkanie „Forum Wymiany Myśli”. Ponad 20 osób spotkało się w małej salce teatru Uhuru by wspólnie,  w kameralnej atmosferze podyskutować  twarzą w twarz, nie na "facebooku".

Czy my jeszcze myślimy? Co to w ogóle znaczy myśleć? Czy zadajemy sobie czasami wysiłek, aby zastanowić się nad otaczającym nas i szybko zmieniającym się światem, czy może raczej powtarzamy tylko czyjeś gotowe myśli i slogany? Czy myślimy o sobie i swoim życiu jako niepowtarzalnym fenomenie? Czy zastanawiamy się na sensem życia? Te pytania przyświecały pierwszemu spotkaniu, zainicjowanemu przez Janusza Janiszewskiego oraz Dawida Andrusewicza.
Na spotkanie dotarło  ponad 20 osób. Młodszych i starszych, wykształconych i tych w trakcie edukacji, wszyscy z jednym założeniem by porozmawiać, dyskutować i czerpać z rozmowy z drugim człowiekiem jak najwięcej. Sami organizatorzy nie mogli wstrzelić się z założeniami frekwencyjnymi, ani do końca przewidzieć jak będzie wyglądało całe spotkanie. Podczas jego trwania kilkakrotnie powtarzali, że są bardzo zadowoleni z jego przebiegu.

"Nie spodziewałam się niczego wielkiego po tym spotkaniu. Zaintrygował mnie sam temat, a w związku z tym że znam z widzenia jednego z organizatorów - Dawida Andrusewicza, stwierdziłam, że nic nie stracę jak pojawię się tam na chwilę...Chwila przeciągnęła się do ponad 2 godzin, które były dla mnie bardzo znaczące. Kulturalna, interesująca wymiana poglądów, w tak zróżnicowanym towarzystwie była naprawdę świetnym doświadczeniem." - mówi jedna z uczestniczek spotkania. 
Forum stało się istnym strzałem w dziesiątkę, pobudzającym obecnych na spotkaniu ludzi do wymiany poglądów i spokojnej dyskusji - mówi kolejny z uczestników,a organizatorzy już zapowiadają dalsze spotkania. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.