Reklama

Gryfiński Strażak najszybszym w Polsce
Lubliniecki Maraton Komandosa to impreza dla prawdziwych twardzieli. Obowiązują mundury, ciężkie wojskowe obuwie i jeszcze cięższe plecaki, które przed startem i na linii mety muszą ważyć minimum 10 kg.  Na biegu nie zabrakło godnej reprezentacji z Gryfina i Chojny.

W biegu wystartowali:
GREGUŁA WOJCIECH -KB HERMES / Państwowa Straż Pożarna Gryfino
RUDZIŃSKI JACEK - Komenda Wojewódzka Szczecin
MARCIN JANISZYN - Państwowa Straż Pożarna Gryfino
KURLEJ MARIUSZ - KB Hermes Gryfino
ŁĘTOWSKI MARIUSZ - Komisariat Policji w Gryfinie


Najszybszy wśród reprezentantów z Gryfina i Chojny okazał się Wojciech Greguła, który w ostatecznym rozrachunku zajął 13 miejsce, stając się jednocześnie najszybszym Strażakiem w Polsce na dystansie 42 km z 10 kg obciążeniem. Na drugim miejscu  w tej samej kategorii uplasował się Marcin Janiszyn, zajmując w klasyfikacji ogólnej 20 miejsce.Organizatorem biegu jest  Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec Jednostka Wojskowa Komandosów. Głównym celem imprezy jest  umożliwienie zawodnikom  rywalizacji w ekstremalnych warunkach, popularyzacja współzawodnictwa służb mundurowych, a przede wszystkim wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu środowisk biegaczy w mundurach. 

Tegoroczny bieg odbył się 26 listopada 2016 r. Trasa (42,195 km – dwa okrążenia) prowadziła drogami leśnymi. 

Maraton jest skierowany do żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych.
Każdy zawodnik wystartować musiał w  pełnym umundurowaniu polowym bądź ćwiczebnym (mundur z długim rękawem, buty krój wojskowy z wysokością cholewki powyżej kostki) oraz
 plecakiem w kolorze ciemnym, najlepiej odpowiadającym umundurowaniu, o wadze 10 kg na całej trasie biegu. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.