Reklama

"Muzyczny Pałacyk" w Gryfinie


W piątek, 25 listopada w Pałacyku pod Lwami zainaugurowano nowy cykl wydarzeń kulturalnych pn."Muzyczny Pałacyk". W pierwszej odsłonie muzycznych spotkań zaprezentowało się Trio Jazz. Jazzowy wieczór w Pałacyku zebrał liczną publiczność.

Dla gryfinian wystąpił skład szczecińskich muzyków, którzy w swoim jazzowym graniu łączą w sobie wszelkie inspiracje muzyką amerykańską.

Trio zaprezentowało się w składzie: Patryk Matwiejczuk (niewidomy pianista - laureat wielu nagród), Wojciech Górecki (bass) i gryfinianin Jacek Szwajczuk (perkusja). Jak mówią o sobie sami muzycy, ich kreatywność sceniczna wynika z wielu pasji oraz zainteresowań.


Na co dzień każdy z nich gra w wielu innych formacjach, co tym bardziej wpływa na różnorodność brzmień, jakich mogliśmy wysłuchać podczas koncertu w Pałacyku. W czasie koncertu usłyszeliśmy utwory takich kompozytorów jak: Cole Porter, Horace Silver, Benny Golson, Chic Corea czy Miles Davis.


Jazzowy wieczór został z entuzjazmem odebrany przez gości wydarzenia. W czasie przerwy, w jazzowej pałacykowej kawiarence goście wydarzenia mieli okazję porozmawiać, także na temat występu szczecińskiego tria.

Źródło: Gryfiński Dom Kultury 
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.