Reklama

Nośmy odblaski -apel policji

Zadbajmy o bezpieczeństwo własne i naszych najbliższych - apeluje gryfińska policja. Okres jesienno–zimowy z uwagi na pogorszenie warunków pogodowych zwiększa zagrożenia na drogach. Jak pokazują policyjne statystyki to właśnie piesi stanowią w tym czasie grupę szczególnego ryzyka.

Podczas prowadzonych cyklicznie spotkań z dziećmi i młodzieżą oraz akcji skierowanych do niechronionych uczestników ruchu drogowego gryfińscy mundurowi przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz o obowiązku noszenia odblasków poza terenem zabudowanym.

Zachęcamy  także do korzystania z tych elementów przy przechodzeniu przez jezdnię na terenie miasta.

Należy mieć świadomośc, że każdy kierowca jadąc po zmroku w rejonie przejścia dla pieszych, jest w stanie dużo szybciej i z większej odległości zauważyć pieszego z elementem odblaskowym umieszczonym na torebce, kurtce czy spodniach.

 Przekłada się to bezpośrednio na bezpieczeństwo osoby pieszej.

Gryfińscy policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego, szczególnie tych najmłodszych poruszających się poza terenem zabudowanym o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Wyposażmy siebie i swoje dzieci w elementy odblaskowe. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne i naszych najbliższych – nośmy odblaski!

Źródło: http://gryfino.policja.gov.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.