Reklama

Premiera spektaklu "Wioska cudów" oraz premiera teledysku zespołu "Na Górze"Kolejna premiera. Kolejne niezwykłe wydarzenie wyjątkowej i bardzo charyzmatycznej grupy: Teatru Bomba Bomba, o której coraz głośniej także poza Gryfinem„Wioska cudów” to najnowszy spektakl gryfińskiego Teatru Bomba Bomba działającego przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Gryfinie.

Premiera spektaklu będzie miała miesce w Gryfińskim Domu Kultury, który znajduje się przy ulicy Szczecińskiej 17. Wydarzenie rozpocznie się 24 listopada br. o godzinie 17.00

Grupa teatralna wzięła swój początek na warsztatach arte-terapeutycznych. Było to w 2014 roku. Od tamtej pory zespół zrealizował kilka spektakli, które z powodzeniem prezentował w Gryfinie, ale także w Nowogardzie, Szczecinie, Suchaniu, Słubicach, Schwedt i Greiffenbergu.

„Wioska cudów” to spektakl, którego scenariusz zainspirowany został autentycznymi wydarzeniami. Do małych miast, miasteczek i na małe wsie docierają wyszkoleni w sprzedaży niepotrzebnych i bardzo drogich rzeczy handlowcy. Pod wpływem emocji i sprawnej prezentacji ludzie często ulegają pokusie i podpisują niekorzystne dla nich umowy. Refleksja przychodzi zbyt późno i okazuje się, że latami trzeba spłacać niepotrzebny zakup. A co jeśli pieniędzy zabraknie? Czy pieniądze są najważniejsze, czy też nie? Czy pamiętamy jeszcze o innych wartościach? Czy można żyć bez pieniędzy? Co zrobić w sytuacji, kiedy ich zabraknie? Co o tym wszystkim myśli Niebo?Spektakl „Wioska cudów” do tematu podchodzi bardzo metaforycznie. Jest to tak naprawdę prawie baśniowa opowieść o ludziach, którzy choć zagubieni potrafią pomóc sobie w kłopotliwej sytuacji. A może pomaga im ktoś jeszcze? Sceny zabawne przeplatają się ze scenami refleksyjnymi.

Aktorzy w spektaklu improwizują i opowiadają historię w liryczny, ale też lekki i charakterystyczny dla siebie sposób. Prapremiera spektaklu „Wioska cudów” odbyła się w niemieckim teatrze w Schwedt na festiwalu teatralnym 13 lipca 2016 roku.
Gryfińskie premiery będą dwie: 23 listopada 2016 roku o godzinie 11.00 w GDK dla grup zorganizowanych i 24 listopada o godzinie 17.00 dla wszystkich chętnych mieszkańców i fanów teatru i tych, którzy jeszcze spektakli tej grupy nie widzieli. Dodatkowym, niezwykle ważnym wydarzeniem będzie premiera teledysku zrealizowanego przez Szczecińskie Stowarzyszenie Kamera. Videoclip do piosenki „Mgła” zespołu „Na Górze” nagrywany był w Starym Młynie w Osuchu u Janusza Różaka, oczywiście z towarzyszeniem muzyków.

Wstęp na obydwa spektakle jest bezpłatny. Zorganizowane grupy prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 601 893 777. Teatr Bomba Bomba działa przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Gryfinie.

W skład zespołu wchodzą aktorzy: Łukasz Bartoś, Grzegorz Bryn, Aleksandra Stelmaszyk, Piotr Stelmaszyk, Roman Słonina, Ewa Tarczyńska, Katarzyna Tarczyńska i prowadząca Violina Janiszewska. Gościnnie w spektaklu występuje muzyk i bębniarz Krzysztof Christo Radew Dimu. Pomoc techniczna: Janusz Janiszewski i Jonasz Janiszewski. Pomoc scenograficzna: Monika Kuriata.Premierę spektaklu i teledysku wsparli finansowo i organizacyjnie: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie - projekt „Morze Kultury”, UMiG Gryfino, Gryfiński Dom Kultury, Stowarzyszenie „Na Górze”, Stowarzyszenie „Kamera”, MNSZZ Pracowników ZEDO, Pensjonat „Pod Smerkami” w Szklarskiej Porębie - Katarzyna i Mariusz Kamińscy.

Janusz Janiszewski
THEATRE UHURU

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.