Reklama

Świąteczna Zbiórka w Netto

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy Polacy starają się pomóc najbardziej potrzebującym. 

W tym roku po raz kolejny wielka zbiórka żywności odbędzie się również w sklepach sieci handlowej Netto. W akcję zaangażuje się ponad sto placówek Netto, w każdym z nich, od 25 do 27 listopada, klienci znajdą specjalnie przygotowane stanowisko lokalnego Banku Żywności.

W Polsce 2,5 miliona osób żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa, co oznacza, że na miesięczne utrzymanie mają mniej niż 551 zł. Jednocześnie co roku marnuje się aż 9 milionów ton żywności.

W tym roku po raz kolejny wielka zbiórka żywności odbędzie się również w sklepach sieci handlowej Netto. W akcję zaangażuje się ponad sto placówek Netto, w każdym z nich, od 25 do 27 listopada, klienci znajdą specjalnie przygotowane stanowisko lokalnego Banku Żywności. 

Banki Żywności wraz ze wszystkimi partnerami, którzy uczestniczą w akcji, zbierają żywność dla potrzebujących już od 20 lat i w ten sposób starają się pomóc nie tylko najuboższym, ale także przeciwdziałać procederowi marnotrawstwa. Do tej pory udało się:

 Dotrzeć z pomocą żywnościową do 2 000 000 osób

 Przekazać 146 000 ton produktów spożywczych

 Wesprzeć 3 500 organizacji w całej Polsce

 Przekazać produkty o wartości ponad 315 milionów złotych

Sieć Netto wspiera tę inicjatywę już od 2010 roku i przez te wszystkie lata klienci przekazali na rzecz potrzebujących osób wiele ton żywności.

Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie otwarte serca chętnych do pracy wolontariuszy oraz chęć niesienia pomocy przez Polaków. Banki Żywności przekazują setki ton żywności dzięki hojności firm, sieci handlowych, funduszy unijnych. Ale nic nie zastąpi tego, co roku dzieje się w polskich sklepach. Ci, którzy przyjdą na przedświąteczne zakupy, oddają ludziom potrzebującym produkty, które dopełnią świąteczny stół. Oddają to, co sami umieściliby na swoich stołach. W tym roku rekordowa ilość wolontariuszy służyć będzie pomocą tym, którzy zechcą zrobić zakupy nie tylko dla siebie. Szczególnie potrzebne są: olej, przetwory warzywne i owocowe, słodycze, konserwy i bakalie. Ale tak naprawdę wszystko ucieszy ludzi, którzy wspierają Banki Żywności Wszystkie szczegóły na temat Banków Żywności oraz Świątecznej Zbiórki Żywności czekają na stronie www.bankizywnosci.pl. Na tej samej stronie można znaleźć listę sklepów, w których odbędzie się Zbiórka.

O Netto Polska:

Wywodząca się z Danii sieć handlowa, która w ciągu 21 lat swojej obecności na polskim rynku wypracowała pozycję jednego z największych sprzedawców detalicznych w naszym kraju. Firma ma około 360 sklepów w Polsce i trzy magazyny dystrybucyjne, zatrudnia ponad 5 tys. osób. Ten stan posiadania daje duńskiemu detaliście trzecią pozycję na polskim rynku dyskontów. Sieć jest dobrze znana w południowej, zachodniej, północnej i środkowej Polsce. Koncept Netto Polska zakłada bycie blisko swoich klientów. Sklepy zlokalizowane są w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Asortyment obejmuje ok. 95 procent produktów od polskich dostawców. Poza Polską sieć obecna jest w Danii, Szwecji, Niemczech.

Kontakt dla mediów:
Mariola Skolimowska
PR & Communications Manager
Netto Sp. z o.o.
+48 91 469 99 08
+48 512 408 908
e-mail: msk@netto.pl

Agata Wancerz
Hill + Knowlton Strategies
+48 601 245 198
e-mail: Agata.Wancerz@hkstrategies.com

1 komentarz:

  1. Bezczelność tej sieci na ludzi wołają a sami nic nie dajã szwaby

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.