Reklama

"Dziewictwo" - premiera już 4 lutegoDziałający pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury Teatr 6 i Pół przygotował nowy spektakl. Przedstawienie "Dziewictwo?" oparte na prozie Witolda Gombrowicza będzie miał swoją premierę 4 lutego 2017 w Gryfińskim Domu Kultury. Początek spektaklu o godzinie 19. Wstęp wolny.
"Dziewictwo?" to pierwszy monodram w repertuarze Teatru 6 i PÓŁ. Dotychczas grupa nie realizowała tej formy teatralnej wypowiedzi. Prapremiera nowego spektaklu miała miejsce podczas V edycji festiwalu Przypływ Teatralny - smaki kultury, który odbył się w Stepnicy. Zaprezentowana sztuka spodobała się nie tylko stepnickiej publiczności, ale i zaproszonym gościom, co zaowocowało zaproszeniami dla teatru na kolejne festiwale w Polsce.

Spektakl "Dziewictwo?" zrealizowany został na podstawie opowiadania W. Gombrowicza pod tym samym tytułem. Bohaterką spektaklu jest śliczna młoda dziewczyna, Alicja, która mieszka z rodzicami w " cottage" z pięknym ogrodem oto­czonym murem, po którym pną się kwitnące róże. Ma dziewiętnaście lat i jest dziewicą. Stosunek Alicji do rodziców i narzeczonego, równie jak ona młodego i pociągającego Pawła, który ją tutaj odwiedza, cechuje harmonijna zgoda z wzorcem życiowym określonym przez konwencjonalne wzorce zachowania początku XX wieku.
Sytuacja ulega dynamicznej zmianie, gdy Alicja zostaje ugodzona kamieniem, rzuconym w nią przez włóczęgę leżącego na ogrodowym murze. Wydarzenia ulegają dalszej komplikacji, gdyż Alicja, raz trafiona "kamieniem obrazy", pragnie już tylko tego, co obraźliwe i nieprzyzwoite. Do czego doprowadzi naszą bohaterkę poszukiwanie umiłowania w "brudach rzeczywistości"? Jakie pragnienia zrodzą się w jej dziewiczej głowie? Czy "dziewicze zachowania" dziewcząt sprzed stu lat różnią się diametralnie od postepowań współczesnych nastolatek?


W rolę Alicji wcieliła się Weronika Giżycka.
Reżyseria, Krzysztof Gmiter.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.