Reklama

XXV Międzynarodowy Turniej Szachowy Torgelow-Open Junior 2016Kolejny bardzo dobry występ zanotowali nasi szachiści w Międzynarodowym Turnieju Szachowym Torgelower Nachwuchsopen w Niemczech. 

W zawodach wystartowało ponad 60 zawodników z klubów i ośrodków szachowych z Niemiec i Polski. Na sali gry zameldowali się reprezentanci min. Neubrandenburga, Torgelow, Pasewalku, Greifsfaldu, Anklam, Neusterlitz;  oraz Bydgoszczy i Szczecina.

W rozegranym po raz dwudziesty piąty turnieju, bardzo widoczni byli reprezentanci UKS Biały Pion. Od pierwszej do ostatniej rundy, gryfiniacy bez cienia respektu dla rywali walczyli przy szachownicach. Widok zawodnika z Gryfina grającego na pierwszych szachownicach, wielokrotnie pojawiał się podczas turniejowych rund. Stąd pewno i bardzo dobre wyniki..

Zawody rozegrano w trzech osobnych turniejach - do lat 10; 14 i 20. Klasyfikowano ponadto kategorie do lat 8 12 i 16. Aż sześcioro gryfiniaków znalazło się na podium klasyfikacji swoich grup wiekowych a kolejna trójka pierwszej piątce. Bardzo skuteczną grę w Torgelow pokazały się nasze dziewczyny.


  • W kategorii do lat 8 zwyciężyła Hania Grabowska a do lat 12 Martyna Kuryło.
  • Drugie miejsca zajęły: Nikola Radomska do lat 10 i Liwia Babińska do lat 8.
  • Na podium znaleźli się jeszcze Karol Olias i Kinga Dejewska oboje do lat 12.


W ścisłej czołówce uplasowali się także: Janek Dejewski IVm do lat 8; Ola Kucharczyk do lat 10 oraz Mikołaj Turek Vm do lat 12.

Na wyróżnienie zasługuje również bardzo dobra pozostałych naszych reprezentantów: Alana Piątka; Szymona Soszki; Bartosza Nędzarka; Adama Hajdasia; Bartosza Szpury,Michała Nowalińskiego; Dawida Zasady; Wojciecha Sztylke; Kajetana Jędraszczyka; Szymona Wieligórki; Gabiela Jazukiewicza; Huberta Kopii i Jakuba Kusia.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.