Reklama

"Duchowość natury" - poplenerowa wystawa wędrująca


Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie zaprasza   2 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 do swojej siedziby na otwarcie poplenerowej wystawy wędrującej pt. „Duchowość natury”. 

O plenerze i wystawie:

„Letnia Szkoła Seniora”                                                                                              
Temat „Duchowość natury” choć skomplikowany, został chętnie przyjęty do realizacji.   Opiekun artystyczny pleneru Jan Michał Szewczyk artysta malarz ze Szczecina, zachęcając do prac malarskich w plenerze,  na wstępie wyjaśnił:  „otaczająca nas  rzeczywistość to żywy organizm w ciągłym ruchu - natura. Aby ją zgłębić należy odnieść się do intuicji,  nagłego przebłysku myślowego, przeczucia, w którym dostrzega się myśl, obraz,… jest   procesem podświadomym którego nie możemy kontrolować, a który służy kreatywności,  jest poza doświadczeniem i sięga w głąb natury do jej duchowości”.   Nawiązał  także  do doświadczeń impresjonistów, którzy dążyli do uchwycenia „nastroju chwili” do „oddania ulotnych momentów wrażenia”, którzy twierdzili, że przypadkowe wycinki rzeczywistości oddają nastrój - uduchowiają. 

Właśnie spotkanie nad morzem zainspirowało nas do takiego przeżycia i zarejestrowania go na obrazach. Chętni „plenerowicze” otrzymali czyste płótna i przez 7 dni zmagali się z problemem, każdy w swoim myśleniu i w swoim kunszcie próbował przedstawić temat.  

Pierwsze efekty prac można było oglądać  na wernisażu  kończącym  plener w Ośrodku  „Familijni”, który został zorganizowany nie tylko dla uczestników Letniej Szkoły Seniora ale i dla przebywających tam kuracjuszy.  

Wystawa potrwa do 18 stycznia.

Zrodło: Ośrodek Sportu i Rekreacji w GryfinieBrak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.