Reklama

Gryfinianie przebili swą hojnością ubiegłoroczną zbiórkęOkres Bożego Narodzenia to czas kiedy ze szczególna troską myślimy o potrzebujących. Nie zapominamy też o naszych rodakach zamieszkujących dawne Kresy Wschodnie. - zapewniają organizatorzy akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach".

Gryfiński Ruch Patriotyczny, Młodzież Wszechpolska Gryfino oraz Caritas Gryfino kolejny raz zorganizowali zbiórkę na terenie miasta i gminy Gryfino.

Cieszy nas coraz szerszy oddźwięk i zaangażowanie nie tylko środowisk patriotycznych czy kibicowskich, ale przede wszystkim szkół oraz zwykłych mieszkańców naszej gminy.  - wypowiada się Maciej Waliński.
Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować za pomoc w zebraniu darów Pani Anicie Nowak i Annie Siwek, opiekunką Szkolnego Klubu Wolontariusza z Zespołu Szkół w Gardnie, uczniom tej placówki oraz ich rodzicom, Pani Barbarze Siwek oraz jej uczniom z ZSP2 oraz ich rodzicom, a Paniom Halinie Szczepańskiej oraz Krystynie Młyńskiej z Caritas Gryfino za poświęcony czas przy odbieraniu paczek. - dodaje

W tym roku, podobnie jak w zeszłym, dary trafią do Polaków ze Szkoły Specjalnej w Solecznikach, do mieszkańców Turgieli, Jaszun,Rakańców  oraz do rodziny pogorzelców ze wsi Janczuny.

Udział w tej Akcji ma dla mnie również dodatkowy, niezwykle ważny wymiar. Z obszarem który obejmuje akcja jestem związanj rodzinnie, gdyż mój dziadek ze strony mamy, Edmund Tietianiec pochodził z Piłokaniec koło Turgieli.  Między innymi i z tego powodu Kresy Wschodnie tkwią głęboko w mym sercu, jestem też pewien,że również w sercach mieszkańców Kresów Zachodnich Rzeczypospolitej. -  informuje nas Maciej.Gryfinianie w tym roku przebili swą hojnością ubiegłoroczną zbiórkę i dzięki temu na ręce organizatorów przekazano 80 kg produktów żywnościowych, książek, zabawek oraz  materiałów edukacyjnych.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.