Reklama

Miał 0,65 promila alkoholu we krwi, może mu grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności


W czwartek 15 grudnia, między Graniczną a Chojną na drodze krajowej nr 31 doszło do zderzenia czołowego dwóch aut marki Audi i Volvo. 

W wypadku początkowo trzy osoby zostały ranne, niestety kierowca auta marki Volvo zmarł następnego dnia w szpitalu.

Na miejscu zdarzenia, strażacy zmuszeni byli użyć ciężkiego sprzętu hydraulicznego w celu wyciągnięcia dwóch poszkodowanych osób.

Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana a policja wytyczała objazd przez Nawodną i Lisie Pole.


Prokurator Rejonowy w Gryfinie wszczął śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 15 grudnia 2016 r., pomiędzy miejscowościami Chojna i Graniczna, wypadku drogowego, w wyniku którego doszło do zderzenia czołowego samochodów osobowych marki Audi i Volvo, wskutek którego śmierć poniósł kierujący samochodem marki Volvo, a kierujący samochodem marki Audi znajdował się w stanie nietrzeźwości 0,65 promila alkoholu we krwi, to jest o czyn z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk. 


Bezpośrednio po zdarzeniu, obaj kierujący pojazdami mężczyźni oraz pasażer samochodu marki Audi zostali przewiezieni do szpitala. Na skutek doznanych obrażeń kierujący samochodem Volvo zmarł w szpitalu w dniu 16 grudnia 2016 r. Na miejscu zdarzenia prokurator przeprowadził oględziny. Śledztwo jest w toku. Powołano biegłego z zakresu ruchu drogowego w celu ustalenia przyczyny zdarzenia.

Prokurator Okręgowy w Szczecinie do prowadzenia postępowania przygotowawczego w przedmiotowej sprawie wyznaczył Prokuraturę Rejonową Szczecin-Zachód w Szczecinie, z uwagi na osobę kierującego samochodem marki Audi – funkcjonariusza Komisariatu Policji w Chojnie.

Prokurator Prokuratury Okręgowej
Małgorzata Wojciechowicz


1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.