Reklama

"Mieszkam niedaleko tego miejsca, to przerażające... boje się kolejnych ataków"


twitter.com

Jak informowaliśmy w poprzednim artykule, co najmniej dziewięć osób zginęło, a nawet 50 zostało rannych  podczas ataku terrorystycznego w Berlinie -  http://www.gryfino24.info/ciezarowka-wjechaa-w-tlum


Naszej dziennikarce udało się skontaktować z jedną z mieszkanek Berlina.

Zapytana czy nic jej nie jest, swoją wypowiedz zaczęła od słów: "thank you God" [dzięki Bogu].
"Ja, moja rodzina i znajomi jesteśmy bezpieczni.  Mieszkam blisko miejsca w którym wydarzyła się ta tragedia, to cud że nikt z moich bliskich nie ucierpiał." - mówi Mara cały czas podkreślając, że obawia się, kolejnych ataków.

"Nikt nam nic nie mówi,  nie przekazuje żadnych rzeczowych informacji, wszyscy zastanawiamy się kto był sprawcą, gdzie teraz się znajduje, a przede wszystkim czy domniemany zatrzymany jest tym właściwym zamachowcem" - dodaje

Agencja Reuters podała wcześniej, że w kabinie ciężarówki, która wjechała w tłum ludzi w Berlinie znaleziono ciało Polaka, jednak wycofała się z tych informacji.
Tych doniesień nie potwierdza jednak policja. Również Ambasada RP w Berlinie zdementowała, że martwa osoba w kabinie to Polak.

Do zamachu wciąż nie przyznało się Państwo Islamskie, na dzień jutrzejszy w godzinach południowych zaplanowano konferencję prasową Burmistrza Miasta Berlina.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.