Reklama

Mikołajkowo w świetlicach wiejskich [foto]


Grudniowe dni są pełne wrażeń dla młodych podopiecznych świetlic wiejskich. Zgodnie z tradycją dzieci odwiedza Mikołaj i rozdaje im sympatyczne upominki. Swoje wielkie spotkanie z wyjątkowym gościem, mają już za sobą dzieciaki z Daleszewa, Krajnika i Starych Brynek.

Wielka zabawa mikołajkowa odbyła się w Świetlicy Wiejskiej Zagroda w Daleszewie. Animatorzy zorganizowali wiele zabaw i konkursów dla licznego grona młodych podopiecznych świetlicy i nie tylko. Największą atrakcją była wizyta Mikołaja, który podarował dzieciom paczkę pełną słodyczy. Paczki zostały ufundowane przez Sołtysów i Rady Sołeckie z Daleszewa i Radziszewa.


W Krajniku, Mikołajki świętowano na placu zabaw. Rozpalono wielkie ognisko, przy którym można było się ogrzać i ciepło przywitać Mikołaja. Mikołaj z prezentami dla krajnickich dzieci pojawił się w wiosce, tradycyjnie... saniami. Szybciutko przyłączył się do wspólnej zabawy. Nie brakowało tańców i śpiewu. Dzieci mogły obejrzeć mikołajowe sanie, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Oczywiście, Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom prezenty.


Mikołaj, w niecodziennym wydaniu dotarł także do Starych Brynek. Tam ugoszczono ponad 30-osobową grupę zmotoryzowanych Mikołajów. Do świetlicy w Starych Brynkach zawitali członkowie Stowarzyszenia "Motocykliści dla dzieci ", którzy obdarowali tamtejsze dzieciaki prezentami. Oczywiście dzieci odwdzięczyły się po swojemu, prezentując przed gośćmi swoje talenty artystyczne. Mikołajów obdarowano także plakatem z wizerunkiem Mikołaja na motorze i chatką z piernika. Przejęte dzieci wyszły pożegnać niecodziennych gości i zaspokoić swoją ciekawość związaną z motocyklami i jazdą na nich.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.