Reklama

Modernizacja kompleksu boisk Orlik w Starym Czarnowie


Zakończyła się modernizacja kompleksu boisk Orlik  w miejscowości Stare Czarnowo. Prace były prowadzone z dotacji otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.


Płyta boiska ze sztuczną nawierzchnią poddana została renowacji obejmującej w szczególności: usunięcie luźnych zanieczyszczeń z powierzchni, oczyszczenie murawy z zanieczyszczeń takich jak szkło, kamyczki, liście i chwasty.

Niezbędnym zabiegiem było podklejenie sztucznej nawierzchni, która w wielu miejscach odrywała się od podłoża stwarzając realne zagrożenie dla zdrowia graczy. 

Ważnym punktem inwestycji było równomierne uzupełnienie granulatu (około 3 tony). Dzięki zabiegom płyta boiska stała się w pełni bezpiecznym i profesjonalnym miejscem do trenowania piłki nożnej. Ponadto naprawione zostały tzw. „piłkochwyty” i zakupione zostały do nich siatki.


Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników kompleksu boisk Orlik 2012, zamontowano w obecnym ogrodzeniu furtkę, które posłuży za wyjście ewakuacyjne. Dodatkowo wymieniono mocno wyeksploatowane siatki w bramkach.


Uzupełnione zostało także halogenowe oświetlenie oraz ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców gminy bardzo aktywnie uczestniczących w różnych rozgrywkach wieczorową porą, zainstalowano 6 kamer na obiekcie. 

W przypadku aktu wandalizmu, przemocy lub kradzieży, przyczyni się do zidentyfikowania sprawców i zabezpieczenia w ten sposób publicznego mienia.

Wartość całkowita inwestycji wyniosła ponad 35 000 zł.

źródło : stareczarnowo.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.