Reklama

Pamiętajmy o osobach samotnych -apel policjiKiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. - Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. 

Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie - apeluje gryfińska policja.Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie starają się docierać do osób bezdomnych informując, gdzie mogą uzyskać pomoc. Ale wiele zależy od nas samych. Policjanci apelują, abyśmy nie byli obojętni na czyjąś krzywdę.

 Chodzi zwłaszcza o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze.

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. 

Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Aby się rozgrzać bardzo często bezdomni w takich miejscach rozpalają ogniska, co bywa bardzo niebezpieczne. Policjanci każdego roku monitorują sytuację tych osób.
źródło : GryfinoPolicja

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.